Eksfoliacja kwasami S-peel

S-peel 15% kwas salicylowy, 5% kwas pirogronowy, 0,1% retinol, pH 1,5 (60 min)

Kwas salicylowy należy do grupy BHA, czyli produktów lipofilowych ( lubiących tłuszcze). Działa złuszczająco, wysuszająco. Efektem jest oczyszczanie skóry, bez manualnej ingerencji.

Kwas pirogronowy wstępuje w sfermentowanych jabłkach a także w naszym organizmie, biorąc udział w cyklu oddechowym. Jest to rodzaj alfa-ketokwasów, nowej grupy preparatów do złuszczania skóry. Dzięki swojej cząsteczce, ma silne właściwości pobudzające kolagen. Jest to jeden z najmocniejszych preparatów dostępnych na rynku o tak silnym działaniu na skórę właściwą bez skutków ubocznych. Stymuluje wzrost nawilżenia w komórkach skóry

Retinol czysta postać witaminy A, jest wytwarzana w organizmie z beta-karotenów. Na skórę stosujemy w celu pobudzenia odnowy komórkowej i zmniejszenia wielkości gruczołów łojowych. Jest najsilniejszą substancją stosowaną w leczeniu trądziku

Wskazania:

Skóra dojrzała, zmarszczki, blizny, rozstępy, cera tłusta, łojotokowa, trądzik grudkowo-krostkowy i zaskórnikowy, rozszerzone pory.

Efekty:

Poprawa gładkości skóry: zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości cery. Zniwelowanie rozszerzonych porów i spłycenie blizn potrądzikowych. Wyrównanie kolorytu skóry. Działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, przyspieszenie procesu gojenia wyprysków i podrażnień.