MIKRODERMABRAZJA

MIKRODERMABRAZJA (30 min. – 1,5h)

 

Jeden z częściej wybieranych zabiegów, polegający na złuszczaniu warstwy rogowej naskórka. Dzięki specjalnej głowicy, zrogowaciałe komórki zostają usunięte odsłaniając zdrowa, promienną świeżą skórę. Składniki aktywne z kosmetyków mają większą możliwość przenikania w głąb. Skóra staje się wygładzona, zmarszczki ulegają spłyceniu, przebarwienia się rozjaśniają, a zaskórniki zostają usunięte. To najczęstsze problemy skórne, dla których rozwiązaniem jest mikrodermabrazja. Wzmaga również produkcję kolagenu i elastyny, co jest reakcją obronną skóry na skutek mechanicznego usunięcia warstwy rogowej. Jako forma silnego złuszczenia, mikrodermabrazję często łączy się z eksfoliacją kwasami.

Rodzaje mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja diamentowa – za ścieranie naskórka odpowiedzialne są głowice diamentowe, polecana dla skóry wrażliwej ze względu braku emitowania pyłów podczas zabiegu. Wskazane jest zastosowanie mikrodermabrazji u osób mających skórę suchą oraz wiotką, zmarszczki, przebarwienia, płytkie blizny, nadmiernie rozszerzone pory, cierpiących na zmiany trądzikowe, nadmierny łojotok, zaskórniki.

Mikrodermabrazja korundowa – ścieraniem naskórka zajmują się kryształki tlenku glinu poddane odpowiedniej mikronizacji, efektem czego jest pobudzenie regeneracji kolagenu i elastyny. Samo urządzenie posiada dwa pojemniki, gdzie w jednym gromadzony jest martwy naskórek, natomiast w drugim znajduje się proszek korundowy, który pobierany jest podczas zabiegu. Mikrodermabrazja korundowa polecana jest przy przebarwieniach oraz bardzo rozszerzonych porach. W porównaniu z metodą diamentową jest ona intensywniejsza i daje bardziej widoczne efekty.
Dyskomfortem może być uczucie pieczenia po peelingu oraz zaczerwienienie, objawy te powinny jednak ustąpić trwale po kilku dniach. Przeciwwskazaniem są natomiast uczulenia skórne oraz wszelkie dolegliwości, które są ogólnymi przeciwwskazaniami dla zastosowania mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania i czynności przed- oraz pozabiegowe

Przeciwwskazania:

  • są natomiast zakażenia wirusowe,
  • trądziki o charakterze ropnym, nadżerki,
  • zmiany nowotworowe,
  • zabiegi chirurgiczne w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy,
  • zastosowanie terapii przeciwtrądzikowej (przerwa to przynajmniej 3 miesiące),

kremy chemiczne do depilacji, woskowania (odstęp 5 dni)

Ciąża nie jest przeciwwskazaniem!

Efektem po mikrodermabrazji jest gładka i szybko regenerująca się skóra, na której mogą się pojawić zaczerwienienia (ustępują po krótkim czasie). Ponadto jest ona lepiej chroniona, redukowane są zaskórniki i zmarszczki, wzmaga się także produkcja elastyny oraz kolagenu.
Po zabiegu należy spożywać większe ilości wody mineralnej dla poprawienia elastyczności skóry, unikać kąpieli w basenie oraz opalania przez kilka dni. Dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie kremów nawilżających oraz ochronnych. Indywidualnie ustalana jest liczba zabiegów – od kilku do nawet 10 w zależności od jego stanu w odstępstwach kilkutygodniowych. Celem utrwalenia efektu zaleca się jego powtarzanie (po określonej serii) co mniej więcej miesiąc.